Kdy a které výrobky použít
Pokud jste se rozhodli ošetřit své auto, motocykl nebo jiný motorový prostředek některým z přípravků Bishop´s Original, zde je několik praktických rad, jak se rozhodnout.


1. Koupil jste si nové auto, chcete je ošetřit a nevíte kdy a jak?

  U nového auta bych ošetření doporučil po první výměně oleje, obvykle to bývá po prvních 10 000 km. Nejvhodnější je použít soupravu 460-G KIT nebo 400-D KIT pro příslušný typ motoru(benzin, diesel). Každopádně je vhodné používat dodatečnou aditivaci paliva, zejména nafty, kvůli přidávané bio složce.


2. Co vše si mám zjistit u staršího auta, než se rozhodnu použít výrobky Bishop´s Original?

Kolik km má motor najeto, jste jeho první majitel nebo byl koupen v bazaru,  kolik km je od poslední výměny oleje, jaký typ oleje je v motoru, “kouří” motor, má nadměrnou spotřebu oleje, nerovnoměrný chod, těžko se rozbíhá do otáček? Podle konkrétních zjištění pak volte příslušné receptury Bishop´s Original k řešení problému.


3. Koupil jste auto v bazaru, nevíte jaký olej je v motoru a kdy byla poslední výměna?

  Doporučuji použít recepturu 501 k odkalení motoru, nalít ji do starého oleje a ujet cca 50 km. Vyměnit olej a následně použít některou ze souprav (460-G KIT nebo 400-D KIT) podle typu motoru. V případě kamionů pak 906 GDC.


4. Stejný případ, jako v bodě 1, navíc motor má zvýšenou spotřebu oleje a kouřivost?

  Existuje podezření na “připečené” pístní kroužky. Pro daný případ je vhodné motor odkalit recepturou 501 a následně použít recepturu 560 na uvolnění pístních kroužků. Nikdy nepoužívejte recepturu 560 bez předchozího odkalení motoru. Díky dekarbonizačním účinkům receptury 560 a její aplikaci na období jedné výměny by mohlo dojít k zahlcení olejového filtru.


5. Motor má nepravidelný chod, škube?

 Problém bude v palivové soustavě, nejspíše po natankování nekvalitního paliva. Doporučuji použít pro vyčištění palivového systému použít recepturu 333-G pro benzinové motory, nebo 696-D pro dieselové s tím, že dojde v poměrně krátké době ke kompletnímu vyčištění a odstranění problému.


6. Problikává kontrolka lambda sondy, motor má nepravidelný chod?

Tento problém se objevil o některých benzinových motorů VW, které jsou hodně citlivé na kvalitu benzinu. Po přidání receptury BiTech1-C6-431 do benzinu tento problém zcela zmizel.


7. Je téměř jisté, že došlo k přehřátí motoru a připečení kroužků?

 V tomto případě je vhodnější před vlastní demontáží motoru použít kombinaci receptur 501 a 560 s tím, že ve většině případů dojde k uvolnění kroužků a zlepšení kompresních poměrů. Pokud k tomu nedojde, nezbývá než provést GO.


8. U převodovky se zhoršilo řazení, je hlučnější?

Doporučuji použít recepturu 451 nebo 515 pro osobní automobily a 844 pro velké převodovky nákladních aut. Každopádně dojde ke zlepšení funkčnosti převodovky a snížení hlučnosti.


9. Jak je to s “celoživotní” náplní převodovky?

 Tento problém jsem diskutoval s řadou odborníků a ti se vesměs shodují na tom, že by se náplň převodovek měla měnit max. po 80 000 km díky tomu, že  v oleji začíná narůstat množství otěrových částic, které zhoršují mazací podmínky v převodovce. Pozor, náplň převodovky  vybírejte podle WIN kódu vozidla. Některé firmy (např. Renault) používají různé typy převodovek, kdy každá mívá jinou olejovou náplň a její záměna by mohla způsobit poškození převodovky díky jinému chemickému složení převodového oleje.


10. Máte problémy se servem? Řízení jde ztuha a prosakuje olej?

Pro řešení a odstranění tohoto problému použijte recepturu PSP. V mnoha případech ustaly i značné prosaky oleje tím, že dojde k oživení těsnění a dále k vyšší kluznosti dílů uvnitř serva.


11. Nemá vliv přísada do oleje k ošetření čtyřdobých motocyklů na funkci spojky?

Nemá, materiál spojky je odlišný a na něj přísada nemá vliv-nedojde k prokluzu spojky. Ověřeno Josefem Macháčkem na Rallye Paříž - Dakar (4 vítězství v kategorii čtyřkolek) s motocyklem ošetřeným výrobky Bishop´s Original.


Tato rubrika bude pravidelně doplňována na základě vašich dotazů a námětů k řešení. Pokud máte konkrétní dotaz, pošlete nám mail.